Slovenská Republika: Dcéra farmára putuje po Európe v kostýme kurčaťa a žiada poctivé označovanie potravín

1. augusta si Tamsin French, dcéra chovateľa kurčiat z Devonu vo Veľkej Británii, obliekla kostým kuraťa menom "Rosa" a vydala sa na 39-dňovú púť po Európskej únii. Putovanie s názvom 39Days4Rosa (39 dní pre Rosu) prepojí 21 členských štátov EÚ a uzavrie sa 8. 9. pred Európskym parlamentom v Bruseli.

18. augusta, 18. deň svojej púte po EÚ, dorazí Rosa na Slovensko. So svojimi priaznivcami, ktorí už jej cesty sledujú, sa stretne v Bratislave. Na poludnie dorazí na Hlavnú stanicu, aby prešla mestom (Prezidentský palác, Michalská brána, Hviezdoslavovo nám., Most SNP, Sad J. Kráľa) a o 15,00 skončila na Maggio pláži na nábreží Dunaja. Na prechádzke mestom sa bude chcieť stretnúť a odfotiť s čo najviac Bratislavčanmi a turistami. O 16.00 pôjde pozdraviť obyvateľov bratislavského útulku Slobody zvierat.

Rosa žiada zavedenie jasného a povinného označovania kuracieho mäsa na obaloch. Chce, aby si spotrebitelia pri nákupe dokázali odpovedať na otázku: "Ako chovali toto kurča?"
Rosinu náročnú púť môžete sledovať na Twitteri https://twitter.com/39days4rosa a Facebooku https://www.facebook.com/39Days4Rosahttps://www.facebook.com/SlobodaZvierat.sk

39 dní je priemerná dĺžka života kuracieho brojlera v intenzívnom veľkochove. Približne 90% kurčiat na mäso sa v EÚ chová v intenzívnych halových veľkochovoch bez prístupu von a majú veľmi obmedzenú alebo žiadnu možnosť správať sa prirodzene (zobať, hrabať, váľať sa v prachu, skúmať prostredie atď).

Tamsin French hovorí: "Na našej farme žijú kurčatá päťdesiat šesť dní, akonáhle trochu podrastú, môžu chodiť do veľkého výbehu so stromami a správať sa prirodzene. Je dôležité, aby spotrebitelia dokázali správne a ľahko určiť spôsob chovu, z ktorého pochádza kuracie mäso, ktoré si kupujú. Označenie 'kurča z voľného výbehu' presne popisuje život našich kurčiat."

Európska komisia tento rok v lete reviduje označovanie hydinového mäsa. Rosa chce, aby Komisia poskytla spotrebiteľom poctivé a povinné označovanie na obale výrobkov. Prieskum verejnej mienky ukazuje, že Rosino posolstvo podporuje väčšina ľudí v Európe.  1 Osem z desiatich spotrebiteľov v EÚ si želá zavedenie povinného značenia hydinového mäsa podľa spôsobu výroby.

Tamsin French: "Označovanie podľa spôsobu výroby existuje už u vajec. Vďaka tomu sa v celej Európe dramaticky zvyšuje počet nosníc chovaných v neklietkových systémoch.” 2 Systém povinného označovania vajec podľa spôsobu chovu nosníc platí v EÚ od r. 2004 – kód (na obale aj na každom vajci v obchodnej sieti) začínajúci číslicou 3 znamená chov v obohatených klietkach, 2: chov v halách na podstielke, 1: chov vo voľnom výbehu, 0: chov BIO.

Slečnu Frenchovú sprevádzajú kolegyne Johanna Olssonová, študentka zoológie z Bershiru, a Sam Whiteová, ochrankyňa zvierat z Essexu.

EK uznáva, že povinné značenie dáva výrobcom možnosť odlíšiť sa na trhu a získavať spravodlivejší zárobok na svoje živobytie a v roku 2012 sľúbila spotrebiteľom lepšie informovanie o životnej pohode hospodárskych zvierat. Povinné značenie kuracieho mäsa by tento sľub naplnilo. Je potrebná iba jednoduchá zmena jedného právneho predpisu. 3

Súčasťou kampane za zavedenie povinného označovania kuracieho mäsa je verejná online výzva adresovaná EK, ktorú môžu podporiť obyvatelia všetkých členských štátov EÚ.

KONIEC

Informácie: Silvia Čaňová, Sloboda zvierat, silviacano635(at)gmail.com, 0911 403 247

Odkazy na sociálne siete:
Twitteri https://twitter.com/39days4rosa a Facebooku https://www.facebook.com/39Days4Rosahttps://www.facebook.com/SlobodaZvierat.sk   

Poznámky pre redakcie:
• Rosino turné začalo v Londýne vo Veľkej Británii 1.8.. Skončí sa v Bruseli v Belgicku 8. 9. Rosa navštívi aj Holandsko, Nemecko, Dánsko, Švédsko, Fínsko, Estónsko, Litvu, Lotyšsko, Poľsko, Českú republiku, Slovensko, Rakúsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Grécko, Taliansko, Španielsko a Francúzsko.

• 39Days4Rosa (39 dní pre Rosu) je súčasťou kampane Labelling Matters, na Slovensku Na etikete záleží , partnerského projektu organizácií Compassion in World Farming, RSPCA, Soil Association, World Animal Protection a Eurogroup for Animals, ktorej je Sloboda zvierat členom .

• Rosinu púť možno sledovať na Twitteri (@ 39Days4Rosa, # 39Days4Rosa), Facebooku (39Days4Rosa) a YouTube (39Days4Rosa).

• Tamsin French je dvadsaťtriročná dcéra chovateľa kurčiat. Kurčatá na ich rodinnej farme majú prístup do vonkajších výbehov. Tamsin vyštudovala environmentálnu geografiu, bola viceprezidentkou univerzitnej Environmentálnej spoločnosti a pracovala ako dobrovoľníčka v organizácii Friends of Earth (Priatelia zeme).

• Johanna Olsson je dvadsaťdvaročná študentka zoológie. Pracuje ako dobrovoľníčka vo veterinárnej ordinácii a pre Compassion in World Farming, Sam White je dvadsaťštyriročná absolventka štúdia umenia a angličtiny. Bola šéfredaktorkou univerzitných novín, má skúsenosti s nakrúcaním filmov a organizáciou verejných podujatí.

Vysvetlivky k textu správy:
1. Prieskum agentúry Qa, 2013, týkajúci sa značenia mäsových a mliečnych produktov podľa spôsobu výroby - správa pre Labelling Matters, www.labellingmatters.org.

2. Podľa údajov EK sa pomer počtu nosníc chovaných v neklietkových chovoch zvýšil z 19,7% v r. 2003 na 42,2% v r. 2012 (EK, 2013 Nosnice podľa spôsobu chovu, CIRCABC). Vo Veľkej Británii vzrástla produkcia neklietkových vajec z 31% v r. 2003 na 51% v r. 2012 (Defra, 2013. Quarterly UK Egg Packing Station Survey). Prieskum uskutočnený vo Veľkej Británii, Francúzsku a Českej republike v r. 2013 zistil, že v priemere 59% respondentov pozná systém značenia vajec v EÚ a 65% z nich ho považuje za užitočný (prieskum agentúry Qa, 2013, týkajúci sa značenia mäsových a mliečnych produktov podľa spôsobu výroby - správa pre Labelling Matters, http://www.labellingmatters.org).

3. Právne predpisy EÚ (Nariadenie Komisie 543/2008) týkajúce sa obchodných noriem pre hydinové mäso už definuje spôsoby výroby pre kurčatá chované vo voľnom výbehu a v extenzívnom halovom chove. Toto nariadenie, platné od r. 1991, stanovuje štandardy, ktoré sa musia dodržať, ak obchodník chce kurča označiť ako kura "z voľného výbehu" alebo "z extenzívneho halového chovu". Malo by byť jednoduché zmeniť tieto termíny z dobrovoľných na povinné a pridať požiadavku na označenie mäsa kurčiat "z intenzívneho halového chovu".